بایگانی مقالات | دانلود آهنگ جدید | ایران موزیک

سه تار

سه تار

سازشناسی   سه تار سه تار، از سازهای زهی مضرابی زخمه ای مقیّد است که در ساخت آن از چوب، فلز و زه یا نخ نایلون استفاده می شود. سه تار را از خانوادهٔ تنبور دانسته اند و امروزه، در مقایسه، به تار نزدیک تر است و معمولاً نوازندگان تار با نواختن سه تار نیز… ادامه مطلب »

ساز تار

ساز تار

سازشناسی   تار تار، از سازهای زهی مضرابی )زخمه ای( مقیّد است که در ساخت آن از چوب، پوست،استخوان، زه ) رودهٔ تابیدهٔ چهارپایان( و فلز استفاده می شود و طول کلّی آن حدود ۹۵ سانتی متر است.اگرچه در گذشته های دور، نامی از آن برده نشده است ولی از حدود دویست سال پیش، تار،… ادامه مطلب »

آشنایی با اصطلاحات گیتار قسمت ۲

آشنایی با اصطلاحات گیتار قسمت ۲

قسمت دوم اشنایی با اصطلاحات    اصطلاح Arastre به معنای نواختن یک اکورد است به صورتیکه نتهای آن تک تک به صرا در آید ( نه همزمان) که توسط انگشتهای p i m a نواخته می شود. که انگشت p به صورت آپایاندو و انگشتهای i m a سه سیم زیر را به صورت تیراندو به صدا… ادامه مطلب »

آشنایی با اصطلاحات گیتار قسمت ۱

آشنایی با اصطلاحات گیتار قسمت ۱

قسمت۱   آشنایی با اصطلاح  Apagado   یکی از اصطلاحات گیتار آپاگادو (Apagado) این اصطلاح به معنای خاموش یا ساکت است نوازندگان گیتار از این تکنیک برای خفه کردن ناگهانی آکوردی  استفاده میکنند. در این تکنیک استفاده از دست راست و چپ فرقی ندارد.     استفاده از دست راست  اجرا با دست راست به این گونه است… ادامه مطلب »

فلسفه هنر خیابانی

فلسفه هنر خیابانی

فلسفه هنر خیابانی چیست؟   تعریف هنر خیابانی در تعریف هنر خیابانی آمده است که: «هنر خیابانی به نوعی از آثار هنری اطلاق می شود که در مقابل آثار هنری رسمی موزه ها، کلیساها و گالری ها سربرآورده است. این آثار هنری، گاهی به اشتباه با هنر گرافیتی برابر درنظر گرفته می شوند. اما باید… ادامه مطلب »

هفت نکته مفید در، نحوه باره گیری درست گیتار

هفت نکته مفید در، نحوه باره گیری درست گیتار

نکات مهم برای بارگیری صحیح گیتار   بسیاری از هنرجویان در گرفتن آکوردهای باره دار به مشکل بر می خورند و در حسرت شنیدن صدای واضح آکورد باره دار می مانند! شاید هم از گرفتن این آکوردها منصرف شوند! یکی از دلایلی که همیشه به هنرجویان متذکر می شوم که برای شروع یادگیری، سازی تهیه… ادامه مطلب »